Kiteboardingový ráj hned za rohem

Když jsme začali objevovat krásy obytných aut, netušili jsme, kam se dokážeme dostat. A že vlastně nemusíme jezdit tak úplně daleko.

Před pár lety nás zaujal sport, který zažívá momentálně docela velký boom, jak se tak říká. Jedná se o kiteboarding. My jsme k tomuto sportu přičichli a už nás nepustil. Vše začalo na poměrně vzdálené Rujáně na severu Německa, kam již samotná cesta, když počítáme s několika životně nezbytnými zastávkami na pár hamburgerů trvá něco okolo 11 hodin. O tom ale v nějakém dalším článku. Tento však bude patřit Rakousku.

Pakliže hledáte první dobrodružství spojené s tímto sportem, máme pro vás skvělý tip na výlet. A stačí nám k tomu vlastně jen tři slova. Podersdorf am See. Přijde vám to málo? Nás to také na začátku moc nezaujalo, ale počkejte.

Sedíte doma, máte obytku a chcete prostě někam jet, jelikož vás tak nějak svrbí prst. A tak kouknete do mapy a řeknete si, proč vlastně ne hned vedlejší Rakousko? Na krátkou dovolenou a nebo prodloužený víkend ideální, proč ne? S nápadem, do kterého kempu se vydáme, přišla Zdeňkova přítelkyně. Vygooglila ideální prostředí a podmínky na kiting, a bylo jasno. Podersdorf Strandcamping. Cesta byla vlastně velmi příjemná. Celou vzdálenost jedete jen po dálnici a jen asi posledních 10 kilometrů se musíte přiblížit po krásné silnici přímo do kempu.

Podersdorf Strandcamping je kemp, který můžeme všemi deseti doporučit. Jedná se o místo, které je rovnou u jezera, které je i pro začínající kitery přímo ideální. Nicméně, i když nemáte v plánu kitovat, má i tak, díky pláži a čisté vodě svoje kouzlo. Kemp má velkou rozlohu a je pro obytná auta jak dělaný. Kapacita celého kempu je okolo 280 míst. Každé místo, které si vyberete je dobře přizpůsobeno k tomu abyste si během chvíle a na krátkou vzdálenost připojili elektřinu. Na každém místě je zpevněný povrch a rovina. Není tedy důvod jakkoli auto vyvažovat nebo podobně. Stačí jen zaparkovat, vytáhnout markýzu a užívat si.

Za pobyt v kempu nezaplatíte mnoho. Velká parcela, kterou si bereme my, má 85 metrů čtverečních. A je to i se všemi prkny, draky a paddleboardy naprosto dostačující. Cena je něco pod 19 EUR za jednu noc. K tomu 10 EUR za dospělého na den. Nás to zkrátka většinou vychází, když jedeme jenom my dva, bez koček, psů, kanárků, morčat, žen, dětí a jiné domácí havěti na nějakou tisícovku na den. A to bydlíme většinou tak daleko od jezera, že si v něm skoro můžeme od auta cachtat nohy.

Co se týká sociálního zázemí, je velmi čisté a velké. Komfortní toalety, umývárny a sprchy, místa na mytí nádobí, kde úklid probíhá vlastně celý den nepřetržitě. U recepce je malý bar a supermarket, kde každé ráno najdete čerstvé pečivo, základní potraviny a výběr toho, co byste u vody mohli potřebovat. Po snídani doporučujeme vydat se do nedalekého centra Podersdorfu a hlavně, podívat se na dominantu celého městečka, kterým je maják, hojně se objevující na upomínkových předmětech. Musíme Vás ovšem upozornit, že se jedná spíš o majáček. Ale to ničemu nevadí. Když si cestou dáte dobrou zmrzlinu, svůj účel výborně splní.

Po jezeře se můžete projet na šlapadlech či motorovém člunu, které se za mírný poplatek půjčují. Děti také nepřijdou zkrátka, všude jsou hřiště, hřišťátka a pro cyklisty a bruslaře rovné cyklostezky.

Zkrátka Podersdorf je naprosto ideálním místem třeba i na první výlet obytným autem či karavanem. Místo, které můžeme doporučit, které máme ověřené a kam se rádi vracíme. Přikládáme odkaz na kemp, naplánovat vlastní program je už jen na vás a my vám přejeme příjemně strávený čas třeba i s naší obytkou.

www.strandcamping-podersdorfamsee.a

|
crossmenuchevron-up